Anglia:Most vagy soha! Ezt mondja Anglia szerte mindenki, aki él és mozog, öreg és fiatal, férfi és nő. Valóban úgy tűnik, ez az angol csapat az olasz szövetségi kapitánnyal, Fabio Capellóval képes lehet felérni a csúcsra. Azonban nem az angol válogatottról beszélnénk, ha nem tennénk hozzá mindjárt azt is, hogy simán kieshetnek a nyolcaddöntőben. Bár a csapatot rendesen gatyába rázta Capello, a kapusproblémát ő sem tudta megoldani, márpedig hiába vannak minden csapatrészben klasszisok, ha rettegni kell a potyák miatt.
Brazlila:A brazil az egyetlen futballválogatott, amely az eddigi összes vb-n szerepelt, és az egyetlen ötszörös világbajnok. A csapat a selejtezők során több kínos döntetlent is játszott, Dunga szövetségi kapitány pedig nem viszi a vb-re a Milan két klasszisát, Patót és Ronaldinhót - Brazília ezzel együtt most is favorit, vitán felül.
Argentína: Ha a vártnál nehezebben is, de kijutott a labdarúgó-világbajnokságra a hősként tisztelt Diego Maradona irányításával, és Dél-Afrikában Lionel Messiék ugyanúgy esélyesként indulnak, mint az elmúlt évtizedekben mindig. Nagy kérdés, hogy az eddig is számos vitatott döntést hozó Maradona megtalálja-e a megfelelő csapatot a vébére, és hogy a válogatottban általában visszafogottabb teljesítményt nyújtó Lionel Messi át tudja-e menteni a Barcelonában látott formáját.
Portugália:A legutóbbi vb-n negyedik helyen végeztek, most mégis alig rágták át magukat a selejtezőkön; a futball európai művészeinek tartják őket, még sincsen egy épkézláb góllövő csatáruk; náluk játszik a világ egyik legjobb futballistája, Cristiano Ronaldo a válogatottban eddig mégsem volt képes tudása legjavát nyújtani. A portugálok estében nem lenne meglepő, ha világbajnoki döntőt játszanának, mint ahogy az sem, ha már a csoportból sem jutnának tövább Dél-Afrikában.
Paraguay:A paraguayiak ereje a támadások visszaverésében rejlik, kapujukat sem a brazilok, sem pedig az argentinok nem tudták bevenni a dél-amerikai vb-selejtezők során. A gondok akkor kezdődnek, amikor nekik kéne támadást építeniük, ez ugyanis gyakran a középpálya teljes kihagyásával történik. A világbajnokságon ennek ellenére jó esélyük van a továbbjutásra.
Hollandia:A holland labdarúgó-válogatott Európából elsőként jutott ki a világbajnokságra, és bár a csapatot nem sorolják a legnagyobb favoritok közé, nem lenne egetrengető szenzáció, ha Dél-Afrikában Arjen Robben és társai ünnepelnének. A csapatban egymás lábát tapossák a jobbnál jobb támadók és középpályások, hátul viszont gondok lehetnek, így nem kizárt, hogy a végső győztes helyett idén nyáron is a legszimpatikusabb kieső szerepe vár az Oranjéra.
Németország:A németeknél csupán a brazilok rendelkeznek jobb világbajnoki mérleggel, és bár a jelenlegi válogatott nem tűnik olyan acélosnak, mint néhány elődje, jó ideje nincs már semmi meglepő abban, ha a németek felülmúlják önmagukat egy világversenyen. Kapitányuk nem egy kísérletezgető típus, a szerencse azonban így is pártfogolja, hiszen a válogatottban rendszerint a pocsék formában lévő játékosok is megtáltosodnak.
Uruguay:Valószínűleg Dél-Afrikában sem találnak vissza a harmincas vagy az ötvenes évek dicsőségéhez, mégis kiemelt figyelemmel követjejük majd a vb-n az uruguayiakat, arra számítva, hogy a futball szebbik és csúnyábbik oldalát egyaránt megmutatják nekünk.
Spanyolország:Száz nap múlva kezdődik a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság, elkezdjük a vb résztvevőit bemutató sorozatunkat. Az első részben a torna talán legnagyobb esélyesét, a spanyol válogatottat térképezzük fel, amelyben ugyan nehéz hibát találni, a világbajnokságokon azonban eddig szinte semmit sem ért el, és még a bírók is mintha összeesküdtek volna ellene.